Please, enable the JavaScript on your browser.
Please, enable the Cookies on your browser.
 • Win a free race entry!
  Win a free race entry!

  Enter for a chance to win free race entries into FORD CHALLENGEPRAGUE 2018 worth 278 €!  For a chance to win and participate in the biggest triathlon event in the Czech Republic for free, simply fulfil the following conditions:

  • Fill in your name, nationality and email

  • Answer a simple question: Including the 2018 Ford Challenge Prague, how many times has Prague hosted the triathlon race under the wings of the challenge family? To find out the answer, visit www.challenge-prague.com. Only the correct answers will be included in the prize draw.

  • The contest runs until 24 May 2018. The winners will be drawn and contacted by email, their names will be also published on the race website and Facebook page.

  Prizes:
  1x free entry to FORD CHALLENGE PRAGUE MIDDLE 2018
  1x free entry to FORD CHALLENGE PRAGUE TRY-ATHLON 2018

  What are you waiting for? Try your luck and enter the contest!

  ---------------------------------------------------

  Vyhrajte startovné zdarma!  Zúčastněte se soutěže a vyhrajte startovné na FORD CHALLENGEPRAGUE 2018 v ceně 278 €!  Stačí splnit následující podmínky a i Vy můžete být účastníkem největšího triatonového závodu v České republice:

  • Vyplňte své jméno, národnost a email

  • Zodpovězte jednoduchou otázku: Kolikátý ročník závodu Ford Challenge Prague pod hlavičkou Challenge Family se letos bude konat v Praze? Odpověď na ní naleznete na www.challenge-prague.com. Do slosování o ceny budou zahrnuty pouze správné odpovědi.

  • Soutěž probíhá do 24. května 2018. Vítězové budu vylosováni a obeznámeni emailem, jejich jména budou zveřejněna na webové a Facebookové stránce závodu.

  Ceny:
  1x startovné na FORD CHALLENGE PRAGUE MIDDLE 2018
  1x startovné na FORD CHALLENGE PRAGUE TRY-ATHLON 2018

  Na co ještě čekáte? Zkuste své štěstí v soutěži!
  05/24/201823:59 open
  167